До 70-річчя Великої ПеремогиНещодавно  в районній дитячій бібліотеці відбулася урочиста церемонія нагородження переможців районного туру сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду» до 70-річчя Великої Перемоги.
«Час стрімко летить вперед. Стала історією Друга світова  війна. З кожним роком День Перемоги стає все трагічнішою датою, бо ветерани війни йдуть у вічність. Неможливо позбутися жахливої думки: а прийде той день, коли піде з життя останній з цих літніх людей з орденами. Піде у  небуття, понесе з собою живі спогади. Що ж залишиться після них? А залишиться Пам’ять, світла і вічна пам’ять про незабутніх героїв»,- такими словами бібліотекар Валентина Гладун розпочала літературно-музичну годину «Під салютом Великої Перемоги» для переможців і учасників конкурсу .  .
  Всього в конкурсі взяло участь 24 дитини - учні шкіл району - у двох вікових категоріях:
·        користувачі - діти 6-11 років;
·        користувачі - діти 12-16 років.
 Конкурс проводився у 2-х номінаціях:
·        відеокниги;
·        сімейні книги пам’яті.
Компетентне журі визначило кращі роботи в кожній віковій групі.
            Церемонію нагородження «Рівняння на Перемогу» відкрила методист районного методичного центру. Віра Іванівна Громова, яка  наголосила, що електронна книга памяті- це яскравий експеримент, спроба розкрити сімейні архіви для широкого загалу в широкому медіапросторі за допомогою інноваційних технологій. Віра Іванівна подякувала учасникам конкурсу за величезну  виконану роботу у створенні книг пам’яті свого роду, які хвилють і тривожать серця, побажала дітям творчого натхнення і мирного неба над головою.
 У номінації «Відеокнига»  переможцем стала творча робота «Чорні сторінки мого роду»  учениці 11 класу СШ № 1 Дарини Великород.

 Друге місце у цій номінації  зайняв Кирило Арнаутов, учень 7-а класу СШ № 2   з авторським твором «Пам’яті мого роду».  

 Третє місце посіла відеокнига  учениці 4-а класу СШ № 5 Катерини Куліченко. 

  Призом глядацьких симпатій  за змістовну і цікаву відеокнигу  були нагороджені брат і сестра  Дар’я та Тарас Нєєлови. 

 Номінація «Сімейні книги пам’яті».
 Вікова категорія користувачі-діти 6-11 років.
I місце - Катерина Борисенко, учениця 4-б класу СШ  № 5, робота «Сльоза пам’яті»;

II місце - Діана Топчій, учениця 2-а класу Боромлянського НВК, робота «Родоводу мого неспокій»;

III місце - Софія  Петруша, учениця 4-б класу СШ № 2, робота «Незламна».
  Вікова категорія користувачі-діти 12-16 років.
            I місце - «Книга памяті мого роду» - робота учня 7-а класу СШ № 2 Кирила Арнаутова;

II місце - «Сторінки моєї родини» - робота учениці 9 класу СШ № 1 Світлани Тутової;
III місце - «Не згасне пам’яті свіча» - робота  учня 9 класу  Жигайлівської ЗОШ Андрія Скорохода.
 Переможці були нагороджені грамотами і цінними подарунками  любязно наданими районним відділом культури . Всі учасники конкурсу отримали солодкі призи.
Ти прийшла, Перемого, слідами війни…

      Кожного року травень нам приносить не тільки весняне розмаїття кольорів, але й улюблене свято багатьох поколінь — День Перемоги. Цьому великому святу 70 років. На жаль, все меншає сивочолих ветеранів, які здобули для нас Перемогу і визволення від фашистського ярма. Ми у вічному боргу перед ними. Щорічно районна бібліотека для дітей, згадуючи важкі воєнні роки , проводить різні масові заходи , присвячені Дню Перемоги. Чим віддаленішими стають ті важкі для нашого народу роки, тим важливіше сьогодні  нагадувати підростаючому поколінню про подвиг їх уже прадідусів і прабабусь.
    Найтепліші емоції викликав у дітей 5 і 6 класів СШ№1  вечір-спогад «Ти прийшла, Перемого, слідами війни…» Ведуча  Валентина Гладун  розповіла учням про всіх, хто вніс свій власний внесок у справу Перемоги , про дітей , яких називали синами і дочками полку , про жінок, які відважно боролися на фронтах Другої світової. Діти дізналися про подвиги і наших прославлених земляків - 12 героїв Радянського Союзу Тростянеччини. На заході відбулася зворушлива зустріч учнів з очевидцем подій війни Ольгою Борисівною Вчорашньою, колишнім директором Тростянецької бібліотечної системи, голодне воєнне дитинство якої на все життя залишилося в її пам’яті. Зі сльозами на очах Ольга Борисівна згадувала часи фашистської окупації, голод, холод, зруйноване рідне село, як замість дитячих пісень діти війни чули розриви бомб, замість чистого неба бачили літаки – бомбардувальники. З іі спогадів школярі уявили війну, яку бачила маленька людина - дитина війни. Юних читачів цікавило, чи навчалися діти у війну, що відчували, коли чули гарматний грім і вибухи бомб, як допомагали дорослим. Діти особливо емоційно згадували про своїх рідних, що воювали, а також тих, кого ми сьогодні називаємо - діти війни.     Хвилиною мовчання  і запаленою свічкою скорботи вшанували пам'ять всіх тих , хто , захищаючи Батьківщину , склав свою голову в боях з ворогом.
    Присутнім  були представлені легендарні документальні кадри 9 травня 1945 року — прапор Перемоги над Рейхстагом, радість повернення переможців додому. І все це на фоні пісень часів війни.
  Уважно юні користувачі  слухали бібліографічний огляд літератури з книжкової виставки-панорами  «Переможний салют Батьківщини»
  Що сьогодні означає Друга Світова війна для сучасного покоління? Далекі події минулого століття... Але пам'ять героїв цієї війни повертає нас знову і знову в ті сорокові. Зараз немає нічого дорожчого для нас, представників поколінь, які не знали жахів війни, ніж зустрічі з людьми, які стали легендами, ніж розповіді про її події та героїв.
  З бібліовітанням «Дякуємо вам за Перемогу» працівники районної бібліотеки для дітей та активні користувачі бібліотеки, учні 8 а класу СШ №-3 Євгенія Ковальова, Вікторія Пасікун, Діана Киркун, Максим Шаповал, Дмитро Бобров, завітали до чудової людини, ветерана війни Віри Петрівни Столяренко. Вона дуже радо прийняла гостей. Зі сльозами на очах Віра Петрівна розповідала про своє важке військове минуле, про те, за що отримала свої ордени і медалі. До речі, у Віри Петрівни їх дев'ять! Діти з повагою вислухали спогади ветерана, в свою чергу, привітали з наступаючим святом, побажали здоров'я і благополуччя і вручили подарунок.
Немає коментарів:

Дописати коментар