вівторок, 5 серпня 2014 р.

Запрошує Читай-ганок


   Незвичайну послугу запропонувала своїм відвідувачам Тростянецька районна бібліотека для дітей. Книгозбірня започаткувала акцію «В бібліотеку через Читай-ганок», яка стане доброю традицією в недалекому майбутньому. Протягом серпня місяця, по вівторках, допитливі читачі не тільки знайомитимуться з цікавинками про книги прямо на порозі бібліотеки, а ще й матимуть змогу зустрічатися з різними літературними героями.
   Урочисто прибраний «Читай-ганок» дивував і приваблював не тільки дітей, а й дорослих перехожих. Кожному не терпілося дізнатися, що ж там відбувається? Навіть машини на дорозі пригальмовували і їхали тихіше, щоб мати змогу поглядом зафіксувати подію.
   Першими учасниками акції стали дошкільнята ДНЗ «Калинка» збірної групи «Ромашка» із своїми вихователями.
   Оскільки, в цьому році минає 85 років з дня написання Корнієм Чуковським знаменитого «Айболитя», то дітлахи вітали його під деревом біля входу до бібліотеки в оточенні звірят. Добрий лікар Айболить (В.Бруєва) ретельно оглядав діток, цікавився самопочуттям, вимірював температуру тіла, прослуховував фонендоскопом, запитував, чи не треба кому часом зробити укол. А головне, був неймовірно щасливий з того, що всі дітки здорові та веселі. Лікар кожній дитині прописував «щеплення читанням», частуючи корисним вітаміном – шматочком яблука. Малі читайлики із задоволенням включилися в гру.
   Аж ось на ганку бібліотеки з’явилася Книжкова Королева (Н.Бєльська), яка тепло вітала учасників заходу. Саме від неї книголюбчики дізналися багато нової інформації. Наприклад, про те, що знаменитий Незнайко Миколи Носова побачив світ ще 60 років тому. І ми тепер не уявляємо дитяче читання без цих веселих коротульок із Квіткового міста. А гостинна «Муха-Цокотуха» Корнія Чуковського» «дзижчить» вже 90 років і малята охоче дружать з нею. 170 років минуло з того часу, коли  Снігова Королева дмухнула холодом на Кая, від чого хлопчик став сумним і кволим. І відтоді всі дітки хочуть неодмінно йому допомогти.
 
  Далі Книжкова Королева запропонувала гостям веселі конкурсні завдання «Казкова плутанина» та «Цю казку я знаю…». Малюки згадували найулюбленіші казки, ділилися враженнями. Дуже приємно було, що діти читають, знають багато казок! Казкознавчиками виявилися: Полінка Міхно, Даша Гайдаржи, Софійка та Марійка Тернові, Владик та


Домініка Воронецькі. Разом з Книжковою Королевою дітлахи відвідали обійстя Дюдюки (Р.Кулініч). Мультяшна героїня була саме в доброму гуморі і запропонувала дітям погратися з водою, адже вона й освіжить в літню спеку і допоможе всім відчути, як приємно гратися разом. Особливо сподобалася малятам гра «Влучний стрілок». Потім Дюдюка запросила учасників заходу до творчого конкурсу «Човник для Телесика». Друзі Телесика допомогли улюбленому героєві віднайти суденце, яке недобра зміючка Оленка відпустила за течією. Малята виготовили човники власноруч і запустили в озерце. Тепер нехай Телесик обере будь-якого і спокійнісінько ловить рибку.

    Завершуючи захід, Книжкова Королева запросила дітлахів відвідати «Книжковий садок для діток». Тут малі читайлики залюбки обрали собі книжечки і всілися на ганку їх погортати. Захопленню дітвори не було меж, адже Книжкова Королева пригостила малюків ще й з солодощами.
   Бібліотекарі Ніна Бєльська, Рена Кулініч, Валентина Бруєва змогли перетворити зустріч на Читай-Ганку в справжнє свято книги і дітей. Під час ігр, розваг, читання оченята малят «запалали справжніми вогниками» радості. Такі зустрічі дають змогу бібліотекарям залучати дошкільнят до книги, бібліотеки та справжньої любові до друкованого слова.Немає коментарів:

Дописати коментар