пʼятниця, 19 вересня 2014 р.

Ішли у бій - ввійшли в безсмертя

    Народ, який не пам’ятає своєї історії, приречений на забуття. Тож сторінки минувщини повинні стати  національним надбанням кожної людини, кожного громадянина великої України. Невипадково в районній бібліотеці для дітей прийнято відзначати державні свята, прищеплюючи юним користувачам шанобливе ставлення до історичних подій та традицій народу.
     Найвеличнішими святами нашої Вітчизни, безумовно, є День Перемоги та День партизанської слави, коли знову і знову ми звертаємося до героїчних подій Великої Вітчизняної війни, згадуємо тих, хто в роки Великої Вітчизняної волею долі опинився на окупованій території. Але не змирився, не опустив руки, а бив фашистів, наближаючи день Великої Перемоги.
    Година  пам’яті «Ішли у бій - ввійшли в безсмертя» для учнів 4-го класу СШ№1 відкрили бібліотекарі Валентина Гладун і Рена Кулініч. Вони познайомили дітей зі складною обстановкою, що склалася на окупованій фашистами території  України під час війни, з діяльністю українських партизанів та підпільників, їх значним внеском у перемогу над німецько – фашистськими загарбниками. Розповідь супроводжувалася відеопереглядом історичної хроніки «Ми йшли у бій не ради слави», та презентацією «Сумщина - партизанський край».
    Особливо ж зацікавила учнів розповідь бібліотекаря Ніни Бєльської про юних месників Сумщини.
     Ірина Ярмиш, Юра Бондаренко, Надя Глущенко, Мишко Семенистий та багато інших юних підпільників і партизан. Це вони по радіо ловили зведення Радіоінформбюро, а потім поширювали новини в листівках, написаних від руки або надрукованих на друкарських машинках, тим самим даючи надію, що прийде година визволення. Це вони влаштовували диверсії, виводили з ладу обладнання, звільняли людей їз концтаборів, переправляючи їх потім до партизанів. Це вони, нападаючи на ворожі склади, розживалися зброєю. Це вони рятували молодих дівчат  від угону на каторжні роботи до Німеччини.
    Приємно було побачити в очах дітей розуміння і неприкриту гордість за наших героїчних земляків.
   
Працівники бібліотеки для дітей запропонували присутнім книги про партизанський рух на Україні та Сумщині під час Великої Вітчизняної війни, представлені на книжково-ілюстрованій  виставці «Навіки в пам’яті народній».







 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар