пʼятниця, 24 квітня 2015 р.

Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя весь світ вберегти

  У Тростянецькій районній бібліотеці для дітей пройшла вахта пам'яті «Дзвони Чорнобиля стогоном будять, щоб від нещастя весь світ вберегти», на яку завітали учні 7-а класу СШ№2 та ліквідатор аварії на ЧАЕС, капітан запасу Володимир Борисович Сумченко. Бібліотекар Ніна Миколаївна Бєльська розповіла присутнім про чорний квітневий день, коли стався вибух на 4-ому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, про подвиги ліквідаторів-чорнобильців, про гіркі наслідки катастрофи для всього людства.
   Гість заходу поділився спогадами про пережите під час ліквідації аварії. Юні читачі бібліотеки уважно слухали розповідь про найжахливішу катастрофу людства, щоб винести з неї уроки відповідальності за своє майбутнє. Володимир Борисович зазначив, що лише пам’ять і вдячність тих, хто щасливо живе на нашій планеті, може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на “атомний вівтар“ своє здоров’я і життя. Пам’ять - це данина живих усім, хто загинув, рятуючи інших. Нехай не змовкнуть дзвони людської пам’яті, що не дадуть забути про трагедію.
Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безупинно іде
…Лиш пам’ять усе пам’ятає.
   Учасники заходу з цікавістю переглянули світлини того часу з архіву Володимира Борисовича Cумченка, а також книги з виставки-реквієм «Мужність і біль Чорнобиля». Зворушливою мелодією, присвяченою ліквідаторам ЧАЕС, виконаною Владиславом Самодаєм, та поетичною вервечкою віршів на тему «Чорнобиль-попередження, набат. Його уроки людство не забуде” у виконанні Вадима Губара, Аліни Вєткової,  Едуарда Бови, Романа Сторожева, Наталії Лукашевої, ірини Єзловецької, Катерини Бойченко закінчилася вахта пам'яті.

 
   
  Немає коментарів:

Дописати коментар