четвер, 18 лютого 2016 р.

Небесній сотні шана й молитви, за чисті душі, що злетіли в небо
 Напередодні другої річниці  трагічних подій на Майдані Незалежності по всій Україні відбуваються заходи щодо вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. На патріотичну годину-реквієм «Небесній сотні шана й молитви, за чисті душі, що злетіли в небо» в Тростянецькій районній бібліотеці для дітей  зібралися учні 6-8 класів СШ№1 разом з класними керівниками  Людмилою  Іванівною Коваленко та Мариною Валеріївною Шаповал. Бібліотекарі разом з присутніми пригадали  трагічні події двохрічної давності, які відбулися на Майдані, у серці України – Києві - взимку 2014 року, які вже ввійшли в нашу історію, згадали героїв Небесної сотні, дали змогу учням  відчути себе частинкою історії, що твориться разом з ними. Патріотичне піднесення збудили в серцях дітей найщиріші почуття.
  Не залишилися осторонь цих буремних подій і наші земляки - тростянчани. Серед них були і гості заходу Тетяна Іванівна Замула та Олександр Миколайович Савченко. Емоційні і відкриті розповіді гостей не залишили байдужими жодного учня. Вони поділилися своїми спогадами, емоціями, враженнями  від пережитих подій на Майдані, де за прагнення жити в за європейськими стандартами, Україна заплатила більш як сотнею людських життів та кількома сотнями покалічених.
 Лунали поетичні рядки про Україну, Майдан, Небесну сотню у виконанні Марії Слабоспицької, Катерини Осмолович, Анни Носок. Відбувся перегляд документальних фільмів «Майдан: як все починалось», «Небесна сотня». Діти багато нового і цікавого дізналися про тростянчан, які стояли  на Майдані  за справедливість, з мультимедійної презентації «Майдан. Україна. Шлях до свободи». В глибокій покорі й скорботі, з великою шаною і подякою учасники заходу вклонилися Героям Небесної сотні, вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя на Майдані  за перемогу добра над злом, правди над несправедливістю, за людську гідність і щасливе майбутнє свого народу хвилиною мовчання та запаливши свічки пам`яті.
 З великою шаною присутні  згадали Героїв Небесної Сотні, переглянувши світлини та матеріали з патріотичного куточка «Незламний  дух воскрес у серці кожнім…». Це дань пам’яті справжнім Героям України, їхньому героїзму, мужності, безмежної любові до рідного народу.


Немає коментарів:

Дописати коментар