середу, 7 травня 2014 р.

Минають роки, минають віки, а подвиг житиме завжди

«...Відчуло людство, що весна
Розвіяла страшні тривоги, —
Нарешті знищена війна
Травневим громом Перемоги...»
Петро Осадчук.
     Кожного року травень нам приносить не тільки весняне розмаїття кольорів, але й улюблене свято багатьох поколінь — День Перемоги. Цьому великому святу 69 років. На жаль, все меншає кількість людей, які здобули для нас Перемогу і визволення від фашистського ярма. Ми у вічному боргу перед ними...
     Тростянецька районна  бібліотека  за традицією проводить до Дня Великої  Перемоги чимало цікавих заходів, що запам'яталися різній аудиторії. Не став винятком і нинішній рік.
      Найтепліші емоції викликали у школярів 6-б класу СШ№2 сходинки в історію «Минають роки, минають віки, а подвиг житиме завжди», на які вони завітали з нагоди Дня Перемоги до районної бібліотеки для дітей.
  Ведуча  Валентина Гладун розповіла дітям, якою ціною дісталася нашому народу перемога у Великій Вітчизняній війні. Вона звернула  увагу на те, що ми повинні пам’ятати про страшні жертви нашого народу у війні і не дати змоги повернутися цій біді знову.
  З неприхованим інтересом і увагою слухали школярі гостю заходу: колишнього директора Тростянецької ЦБС Ольгу Борисівну Вчорашню. Ольга Борисівна, сама будучи дитиною війни, поділилася з присутніми спогадами про лихо і горе, що принесла з собою війна, відповідала на запитання присутніх.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх тих , хто , захищаючи Батьківщину , склав свою голову в боях з ворогом. Упродовж свята палав вогонь свічки — символ пам'яті сучасного покоління про Велику Вітчизняну.
       Схвильовано школярі декламували вірші про війну і Велику Перемогу. Окрасою заходу став виступ учня класу Владислава Самодай, який на саксофоні виконав попурі із воєнних пісень. Слухачам були представлені легендарні документальні кадри 9 травня 1945 року — прапор Перемоги над Рейхстагом, справжнє свято в країні, радість повернення переможців додому... і все це на фоні улюбленої пісні всіх поколінь «День Перемоги».
      Щоб відтворити обстановку тих трагічних днів , сучасники все частіше звертаються до документів тих років. І найдостовірніші і найвідвертіші з них - листи фронтовиків . Зібрані воєдино в книгах на перегляді «Вічний вогонь пам’яті» , вони розповідають про дуже багато і про багато змушують задуматися...Скільки життів, скільки неповторних доль вкладено в Перемогу! Час стрімко йде вперед, але наша пам'ять про них живе в нас, як біль, як борг, як совість.
 
 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар