пʼятниця, 26 серпня 2016 р.

…Дух, що тіло рве до бою… 27 серпня Україна святкує славний ювілей – минає 160 років від дня народження Івана Франка, всесвітньо знаного поета, прозаїка, драматурга, публіциста, перекладача й видатного вченого. Великим Каменярем називають нащадки письменника, що своїм полум’яним словом ламав скелю неправди  і гніту в ім’я правди і волі.   
 До Тростянецької районної бібліотеки для дітей на літературну світлицю «…Дух, що тіло рве до бою…» завітали користувачі бібліотеки, діти шкіл міста. Бібліотекарі запропонували присутнім коротку оповідь про життєві віхи І.Франка, підкреслили нелегкий шлях долі поета та його енциклопедичні знання. Розповідь супроводжувалася мультимедійною презентацією «Іван Франко – поет боротьби і співець кохання». Естетичне задоволення для читачів принесло звучання пісень на слова Івана Франка. Діти показали свої знання, відповідаючи на питання літературної вікторини «Митець великого таланту», розгадували кросворди по творчостi поета. Під час заходу пройшли «франкові читання». Як вітання ювіляру звучали поезії Франка у виконанні дітей. До поетичного віночку долучилися і працівники бібліотеки. Прозвучали поезії зі збірок «З вершин і низин», «Зів’яле листя», поеми «Мойсей», уривки з автобіографії письменника «Дещо про себе самого».
  У цей день Франкове слово наповнило бібліотеку особливою аурою.
 Присутні мали можливість переглянути книжкову виставку-інсталяцію «Народу син і гордість України», література з якої допомогла юним відвідувачам бібліотеки по-новому розкрити образ Івана Франка не тільки як класика української літератури, а й ученого, філософа, людини європейського рівня, яка набагато випередила свою добу.
Немає коментарів:

Дописати коментар